Kanada Büyükelçisi YÖK'ü Ziyaret Etti (11.02.2019)

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, Kanada'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Chris Cooter ve beraberindeki heyet ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


İhtisaslaşacak Üniversitelerin Tecrübe Paylaşımı ve Faaliyet Performanslarını İzleme Toplantısı (08.02.2019)

YÖK tarafından yürütülen "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi" kapsamında ‘ihtisaslaşacak üniversiteler' olarak seçilen yükseköğretim kurumlarını ziyaret ve faaliyet performanslarını izleme toplantılarının ilki Düzce Üniversitesinde gerçekleştirildi.

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK - YÖDAK Müşterek Komisyon Toplantısı (08.02.2019)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Türkiye Cumhuriyeti (T.C) arasında 2009 yılında imzalanan Milletlerarası Anlaşma ve bu anlaşmada yer alan hususların uygulanmasıyla ilgili T.C Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ve KKTC Yükseköğretimi...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu" Bu Yıl İkinci Kez Toplandı (07.02.2019)

Yükseköğretimde mevcut eğitim programlarının kontenjan planlanmasında ihtiyaç analizi yapmak ve yeni açılacak eğitim programları için asgari koşulları belirlemek üzere oluşturulan ve "Yükseköğretimde sessiz devrim" olarak nitelendirilen...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Türkmenistan Büyükelçisi ile Görüştü (07.02.2019)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın İşankuli Amanlıyev ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı ile Görüştü (05.02.2019)

Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren dost ve kardeş ülke Cibuti'nin Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı Dr. Nabil Mohamed Ahmed, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı da ziyaret etti.

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç Japonya Büyükelçisi ile Görüştü (05.02.2019)

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi" Kapsamında "Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Mülteci Öğrenciler Forumu" Düzenlendi (04.02.2019)

Yükseköğretim Kurulu tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen "Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi" kapsamında "Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Mülteci Öğrenciler" konulu forum, Karabük Üniversitesinde düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK’tan “İş Birliği - Güç Birliği” (30.01.2019)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında bilimsel çalışma ve araştırmalarda iş birliğine yönelik protokoller Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen tören ile imzalandı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Akademide "Açık Erişim ve Açık Bilim" Çalışmalarını Başlattı (26.01.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, 10 Ocak 2019 tarihinde YÖK'te gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) toplantısında kurul üyelerine, "Yeni YÖK" olarak bilim dünyasının çok önem verdiği "açık erişim ve açık bilim"...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 1 - 10 of 567 results.
Items per Page 10
of 57