YÖK'ten Araştırma Yapacak Lisansüstü Öğrencilere Burs Fırsatı (21.06.2018)

Yükseköğretim Kurulunca, üniversitelerin araştırma projelerinde görev yapacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ilk kez verilecek bursların üst sınırlarını belirledi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Kodlama Eğitimi ile Binlerce Gence Yeni İstihdam Müjdesi (20.06.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, "Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, YÖK'ün koordinatörlüğünde ve İŞKUR'un (Türkiye İş Kurumu) desteğiyle üniversitelerimizin ilgili bölümlerindeki öğretim üyelerimiz tarafından üniversite öğrencisi ya da...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başarı Bursunun Kapsamı Genişletildi (16.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç:

 

"Temel Bilimler programları artık değer kaybeden değil, değer kazanan programlarımız arasında yer alıyor. Ayrıca Yeni YÖK olarak suya, toprağa dokunarak, tarım - ziraat, orman, su ürünleri ve hayvancılık odaklı lisans programlarına yönelik iyileştirici tedbirler almaya devam ediyoruz..."

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç'tan ALES Müjdesi (11.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç sosyal medya hesabından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) yılda 3 kez yapılacağının müjdesini verdi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Öğrenci Affına İlişkin Bilgilendirme (08.06.2018)

Öğrenci affına ilişkin Başkanlığımızca belirlenen usul ve esaslara dair bilgilendirme metnine ulaşmak için tıklayınız


KKTC Üniversitelerine YÖK Değerlendirmesi (07.06.2018)

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan Milletlerarası Anlaşma hükümleri kapsamında YÖK ve YÖDAK Üyelerinden oluşan Müşterek Komisyon Lefkoşa'da toplandı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Filistin ile Yükseköğretim Alanında Mutabakat Zaptı (06.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında bir araya geldi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç Pakistan Büyükelçisi ile Görüştü (05.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, kendisini ziyaret eden Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türkiye'nin Üniversite Mezunu Profili Değişiyor (05.06.2018)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Türkiye'deki yükseköğrenim gören öğrencilerin ebeveynlerinin yüzde 73'ünün üniversite mezunu olmadığını belirterek, "Avrupa Yükseköğretim Alanı üye ülkelerindeki genel eğilimden farklı olarak, Türkiye'de ebeveynleri yükseköğrenim görmemiş ailelerden gelen bireylerin üniversite eğitimi alma oranı Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla. Türkiye'de üniversite mezunlarının profili değişiyor.

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Avrupa'dan Türk Yükseköğretimine Üç Başlıkta Tam Not (01.06.2016)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, 24-25 Mayıs'ta Fransa'da düzenlenen Avrupa Yükseköğretim Alanı Bakanlar Zirvesi'nde, Türk yükseköğretim sisteminin, üç konuda tam puan aldığını belirterek, "Bu zirvedeki tespitler bize gösteriyor ki Bologna Süreci'nde pek çok Avrupa ülkesinin önünde yer almaktayız. Bu çok önemli ve olumlu bir gelişme." değerlendirmesini yaptı. 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 1 - 10 of 495 results.
Items per Page 10
of 50