TÜBİTAK -2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı (16.01.2019)

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Proje Koordinasyon Merkezi (MÜPKOM) tarafından 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında TÜBİTAK-2237-B Proje Eğitimi Etkinliği düzenlenecektir.

 

Söz konusu etkinliğe ilişkin bilgiler ve başvuru formu ekte yer almaktadır.


Tunus’ta Düzenlenecek El Yazması Kur'an-ı Kerimlerle İlgili Uluslararası Konferans (15.01.2019)

Tunus'ta bulunan Zeytuna Üniversitesine bağlı olarak Kayravan'da faaliyet gösteren İslami Çalışmalar Merkezi tarafından el yazması Kur'an-ı Kerimlerin tarihsel önemine ilişkin olarak 2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde Kayravan'da uluslararası bir konferans düzenlenecektir. Söz konusu Konferansa ilişkin adı geçen merkez tarafından iletilen bilgi notu ekte yer almaktadır.

 

Bahse konu bilgi notunda özetle, el yazması Kur'an-ı Kerim'ler bakımından Kayravan'ın önemine değinilmekte ve Konferansa katılımı arzu eden araştırmacıların el yazması Kur'an-ı Kerimlerle ilgili bilgi notunda yer alan konulardaki çalışmalarını 31 Ocak 2019 tarihine kadar khaledtroudi66@yahoo.com adresine göndermeleri gerektiği belirtilmektedir.

 

İlgilenenlerin bilgisine sunulmaktadır.


APSCO Yüksek Lisans ve Doktora Burs Programları 2019 Yılı Duyurusu (14.01.2019)

Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti-Pekin'de bulunan üyesi olduğumuz Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO), Çin Hükümeti Burs Programı aracılığıyla 2018 yılı için yüksek lisans ve doktora bursları verecektir.

 

APSCO ile aşağıda isimleri verilen üniversiteler arasında yapılan anlaşma kapsamında 2019 yılı Yüksek Lisans Programları (MASTA) ve Doktora Programı (DOCSTA) açılmıştır:

 

- Beihang Üniversitesi, Yüksek Lisans ve Doktora Programları

 

- Northwestern Polytechnical University (NPU), Yüksek Lisans Programları

 

- Harbin Institute of Technology (HIT), Doktora Programları

 

Burs duyurularına ait dökümanlara, burs verilen alanlarla ilgili bilgilere ve başvuru evrakına internet sitesinden ( www.uzay.tubitak.gov.tr) ulaşılabilir. Başvurular TÜBİTAK UZAY'a yapılacak olup her bir program için başvurusu uygun bulunan adaylar APSCO'ya iletilecek ve nihai değerlendirme APSCO ve üniversite tarafından yapılacaktır. Sağlanan burs ve desteklere ek olarak programa kabul edilen adayların eğitim görecekleri üniversitenin bulunduğu şehre gidiş-dönüş uçak bileti ücreti bir defaya mahsus olmak üzere APSCO ve üniversite tarafından karşılanacaktır.

 

Northwestern Polytechnical University (NPU) Yüksek Lisans ve Harbin Istitute of Technology (HIT) doktora Programına başvuracak adayların başvuru evrakını 25 Ocak 2019; Beihang University Yüksek Lisans ve Doktora Programına başvuracak adayların başvuru evrakını 10 Şubat 2019 tarihine kadar eksiksiz olarak TÜBİTAK UZAY'a posta yoluyla ulaştırması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda programlara önerilecek adayların belgeleri APSCO'ya TÜBİTAK UZAY tarafından iletilecektir.

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


COMSATS Bilgi Teknolojileri Enstitüsü Yüksek Lisans Burs Programı (14.01.2019)

Pakistan'ın başkenti İslamabad'da bulunan "Güney'de Sürdürülebilir Kalkınma için Bilim ve Teknoloji Komisyonu (COMSATS) Üniversitesi (CUI), 2019 Güz Dönemi için yüksek lisans derecesi veren çeşitli bölümlere yarı burslu yabancı öğrenci kabul edecektir. Burs, üniversite kayıt ücreti ve barınmayı kapsamaktadır.

 

Son başvuru tarihi 15 Şubat 2019 olan burs programına ilişkin detaylı bilgiye web sayfası: http://www.comsats.edu.pk/internationalstudents/ üzerinden ulaşılabilmektedir.

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


Görevde Yükselme ve/veya Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavına İlişkin Kurum Bazında Kadro Listesi (11.01.2019)

IMO Uluslararası Deniz Hukuku Enstitüsü Yüksek Lisans Programları 2019 (11.01.2019)

Malta'da bulunan Uluslararası Deniz Hukuku Enstitüsü'nde (IMLI) Ekim 2019 – Haziran 2020 dönemi için Uluslararası Deniz Hukuku Yüksek Lisans Programlarına (Master of Laws – LLM ve Master of Humanities – M. Hum.) başvuru kabul etmektedir.

 

"LLM" programına üniversitelerin hukuk bölümü mezunları, "M. Hum." Programına ise uluslararası deniz hukukuyla ilişkin bölümlerden mezun adaylar başvurabilecek olup; her iki program da denizcilik sektörüne ilişkin alanlarda çalışan ve özellikle deniz hukuku üzerine uzmanlaşmak isteyen kişilere yöneliktir. Ayrıca programa kabul edilecek kadın adaylar için yüzde elli oranında bir kota ayrılmıştır.

 

Son başvuru tarihinin 30 Mart 2019 olduğu programın başvuru formlarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir:

 

http://www.imli.org.programmes-and-courses/how-apply'

 

Söz konusu yüksek lisans programına ilgi duyabilecek öğrencilerimizin bilgisine sunulur.

 


Altıncı YÖKDİL Sınavı Başvuruları (07.01.2019)

Altıncı YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 14.00'de, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

 

Sınav başvuruları 30 Ocak 2019 – 8 Şubat 2019 (saat 17.00'ye kadar) tarihleri arasında , elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

 

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacaktır .

 

Altıncı YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim; TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik kadro başvuruları ve akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.


Azerbaycan Hükümeti Tarafından İİT Ülkelerine Tahsis Edilen Burslar (04.01.2018)

Azerbaycan Hükümeti tarafından İİT üye ülkelerindeki öğrencilere 40 adet burs tahsis edilecektir. Söz konusu burslara başvuracakların resmen aday gösterilmeleri gerektiği ve başvuru formlarının 15 Şubat 2019 tarihine kadar Azerbaycan Büyükelçiliklerine ya da Azerbaycan Dışişleri Bakanlığına bildirilmesi gerekmektedir.

 

Bursların kapsam ve koşullarına dair detaylı bilgi ve başvuru yapılabilecek üniversitelerin listesi ekte yer almaktadır. Burslara ve üniversitelere ait bilgilere www.aida.az/scholarship web adresinden de ulaşılabilmektedir.

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


Öncelikli Araştırma Görevlileri Lisansüstü Tercihleri Hakkında Duyuru (03.01.2019)

2016 yılında ilan edilen kadrolara 2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atanan  "Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlileri"nden lisansüstü eğitim için tercih yapacakların* 14.01.2019 (Saat 17:00) tarihine kadar e-devlet şifreleri ile https://yoksis.yok.gov.tr/TS/   adresinden sisteme giriş yaparak, ALES, Yabancı DİL puanlarını, kişisel bilgilerini ve eğitim bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

 

 

Öncelikli Alan Araştırma Görevlilerinin Lisansüstü Eğitim Kontenjanları ve Tercih İşlemlerine ilişkin duyuru ise daha sonra yapılacaktır. Belirtilen tarihe kadar sisteme giriş yapıp güncelleme yapmayan kişiler tercih yapamayacaklardır.

 

 

 

*Daha önce tercih yaparak bir lisansüstü eğitim programına yerleşen ve eğitimine devam eden araştırma görevlileri tercih yapmamalıdır.

 

 

Soru ve görüşleriniz için Başkanlığımıza ait  oalanlar@yok.gov.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.


UNESCO - L’OREAL Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 İlanı (02.01.2019)

UNESCO'nun iki küresel önceliğini oluşturan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımının Doğa Bilimleri Sektörü içindeki en güçlü örneklerinden birini UNESCO ve L'Oreal Vakfı arasındaki işbirliği oluşturmaktadır.

 

UNESCO-L'OREAL ortaklığında uluslararası "For Women In Science" programının bir uzantısı olan "Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları" ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye'de başarı ile yürütülmektedir. Milli Komisyonu ve L'OREAL Türkiye işbirliği ile ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla burs verilmekte olup, bu doğrultuda 2019 yılında da burs verilmesine karar verilmiştir.

 

Burs kapsamında Yaşam Bilimleri (Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji ve Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dahil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyoloji'de Biyomedikal ve Yapay Zeka araştırmaları) ve Malzeme Bilimleri (Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller; Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik) alanlarında araştırma yapmakta ve burs başvurularına ilişkin ilan yılının 31 Aralık günü itibariyle 40 yaşından gün almamış olan üçer genç kadın araştırmacı bu program çerçevesinde 75.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

 

Son başvuru tarihi 20 Şubat 2019 olan UNESCO - L'OREAL Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları http://www.forwomeninscience.com internet adresinden online yapılacaktır. Başvuru koşulları ile ilgili bilgiler ekte yer almakta olup, UNESCO Milli Komisyonu'nun resmi web sitesinin http://www.unesco.org.tr duyurular bölümünde sunulmaktadır. Daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan linkten de ulaşılabilmektedir.

 

http://www.forwomeninscience.com/en/fellowships563719034

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


Showing 1 - 10 of 1,392 results.
Items per Page 10
of 140